Innováció a fogorvosképzésben
Európában egyedülálló, digitális fogtechnikus alapképzés indítását tervezi a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kara, amely idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját – jelentették be a 19. Debreceni Fogászati Napok szerdai sajtótájékoztatóján.
Francia Hét az egyetemen
„Semaine Francaise” elnevezéssel – hagyományteremtő szándékkal – első alkalommal tart egész hetes programsorozatot április 9-13. között a Bölcsészettudományi Kar Francia Tanszéke.
Felvételi: a DE a hazai élvonalban
Megőrizte vezető helyét a Debreceni Egyetem a hazai felsőoktatási intézmények között. Az országos adatokat túlszárnyalva az idén tovább nőtt a DE-re jelentkezők száma. Az intézményt csak az ELTE előzi meg.
Round University Ranking 2018
Felkerült a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2018-as felsőoktatási világrangsorára. A vizsgált területek közül az intézmény a nemzetközi mutatók terén érte el a legjobb eredményt.
Kancellári konferencia Debrecenben
A Debreceni Egyetemen tartották kétnapos tanácskozásukat a felsőoktatási intézmények kancellárjai és a minisztérium képviselői. Az ágazat előtt álló feladatokról beszélt előadásában Kósa Lajos miniszter, Lengyel Györgyi közigazgatási államtitkár és Palkovics László oktatásért felelős államtitkár.
Fejlődő sürgősségi ellátás
Gyorsabb és magasabb színvonalú sürgősségi ellátást remélnek a Debreceni Egyetem Sürgősségi Klinikájától, a jövőben pedig egykapus, egységes sürgősségi ellátást szeretnének megvalósítani - jelentették be pénteken a IV. Sürgősségi Orvostani Fórumon.
Határtalan tudomány
Több mint 80 résztvevővel, 7 szekcióban, kárpátaljai, erdélyi, felvidéki és délvidéki PhD-hallgatók közreműködésével a Debreceni Egyetemen rendezte doktorandusz vándorkonferenciáját április 6-án a Márton Áron Szakkollégium.
Akár állást is kaphatnak
Két napon át 25 kiállító és 51 előadás várja az érdeklődőket a 18. Informatikai Szakmai Napokon a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rendezvény csütörtöki megnyitóján az Arató Mátyás ösztöndíj idei győzteseit is kihirdették.
Új eljárással a burgonyavírus ellen
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének Biotechnológiai Laboratóriumában olyan módszereket fejlesztettek ki, amelyekkel a vírusfertőzött burgonya-alapanyagokból nagy hatékonysággal lehet vírusmentes szaporítóanyagot előállítani.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi megemlékezés, kitüntetések, orvosi, jogi és műszaki konferenciák, futballegyetem, tanárképzési fórum – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.