Díjnyertes ismeretterjesztő cikk
A tüzek élővilágra gyakorolt hatásáról írt cikkével első díjat nyert az MTA és a Tudományos Ismerterjesztő Társulat pályázatán Valkó Orsolya, a DE TTK Ökológiai Tanszék adjunktusa.
Küzdelem az agydaganatok ellen
A központi idegrendszer rosszindulatú daganatos megbetegedéséről és a neuro-onkológia legújabb módszereiről lesz szó a Science Café soron következő összejövetelén.
Mikrobiológiai szakmai elismerés
Manninger Rezső Emlékérmet kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Biomérnöki Tanszékének vezetője, Karaffa Levente.
Agrárinnováció a Debreceni Egyetemen
Az intézmény tudásbázisára és akkreditált élelmiszeripari klaszterének tapasztalataira alapozva oktatási, kutatási, innovációs és mezőgazdasági iparfejlesztési stratégia kidolgozását kezdték meg a Debreceni Egyetemen.
Iráni partner az egészségipari kutatásokban
A hagyományos ázsiai orvoslás modernizálását kutathatják együtt iráni és debreceni tudósok. Többek között erről tárgyaltak pénteken a Debreceni Egyetem és Shahid Beheshti University vezetői.
A magyar szabadság őrvárosa
A Debreceni Egyetem és Debrecen városa közös ünnepséget rendezett 1956-ra emlékezve október 23-án az egyetemi Aulában.
A lakosság 10%-át bántották gyerekként
A világ vezető pszichológus kutatóinak meghívásával, az országban elsőként a Debreceni Egyetemen rendeztek képzést és workshopot a gyerekkori traumák okozta disszociatív zavarokkal kapcsolatban.
Hatmilliárd forint egészségiparra
Támogatta a kormány a Debreceni Egyetem egészségipari kutatóprogramját. A FIEK keretében az intézmény 5,9 milliárd forintos pályázati forrást nyert.
Szélesedő kapcsolatok Nyugat-Ukrajnával
A lembergi Ivan Franko Egyetem több fakultásával is együttműködést alakított ki a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
Fórum a jogi szakszövegek fordításáról
Az Európai Unió jogi szaknyelvének fordítási problémáiról rendeztek workshopot október 20-án a Debreceni Egyetemen.