Új szemlélet a víztudományi kutatásokban
A Magyar Tudományos Akadémia Ökológiai Kutatóközpontjának főigazgatója mutatta be a Nemzeti Víztudományi Programot csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon.
Hiánypótló összefoglaló füves élőhelyekről
Több ország szakemberei – köztük az MTA-DE Biodiverzitás Kutatócsoportjának tagjai – dolgoztak együtt az eurázsiai és észak-afrikai sztyeppék biodiverzitását ismertető egyedülálló tanulmányköteten.
1956-ról Barcelonában
Az 1956-os emlékév keretében és a Barcelonai Magyar Főkonzulátus meghívására november 21-én Barta Róbert, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének tanszékvezető egyetemi docense tartott előadást Barcelonában 1956 emlékezete címmel.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Oktatási tanács alakult – egyetemi részvétellel
A Debreceni Egyetem is szerepet vállal az országban egyedülálló szervezetben. A testület célja, hogy összehangolja a városban működő, különböző fenntartású intézmények oktatási stratégiáit.
Jó gyakorlatok a bioetika oktatásában
A bioetika tanításának módszertani kérdéseiről és aktuális kihívásairól kezdődött tanácskozás december 1-jén a Debreceni Egyetemen. A workshopra négy országból érkeztek szakemberek.
Új utakon a közösségszervezés
A Debreceni Egyetem a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen alakítja ki a 2017 szeptemberétől induló közösségszervező szak felépítését.
Junior Prima díjas egyetemi kutatók
Antal László hidrobiológus és Kardos Ádám fizikus magyar tudomány kategóriában kapott Junior Prima díjat. Az elismeréseket kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémia székházában.
Rendhagyó sporthírek
Mostantól valóban a Debreceni Egyetem a legerősebb felsőoktatási intézmény - fekvenyomásban mindenképp. A kosarasok mérkőzését a rektor indította, a futsalosok rangadót nyertek, a bridzs csapat pedig országos döntőbe jutott.
Informatikai innováció a GTK-n
Mesterséges érzékelés, üzleti intelligencia – többek között ezekben a témákban tájékozódhattak az érdeklődők pénteken Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) Alkalmazott Informatikai Napján.