CARPE – kutatói partnerség
A Debreceni Egyetem rendezi a CARPE, az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es konferenciáját. Az európai felsőoktatási intézmények alkotta konzorcium októberi rendezvénye révén a kutatók megtalálhatják tudományos partnereiket. A cél az egyetemi kutatási hálózatok fejlesztése.
Nemzetközi konferencia a BTK-n
„A hatalom nyelve - a nyelv hatalma” címmel rendez közös online nemzetközi konferenciát június 10-én és 11-én a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Germanisztikai Intézete, a Debreceni Német Kulturális Fórum és a Német-Magyar Ifjúsági Szervezet.
MI: új irányok az ápolásban
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának Ápolástudományi Tanszéke is részt vett konzorciumi tagként abban az Erasmus+ projektben, melynek az volt a célja, hogy elősegítse a mesterséges intelligencia megjelenését és beépülését a leendő ápolók képzésébe.
Köszönet a pedagógusoknak
Köznevelési intézményeinek tanárait, tanítóit, óvodapedagógusait, kisgyermeknevelőit köszöntötte pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem. Munkájukat apró ajándékkal köszönte meg az intézmény.
Díjazták a jövő sporttudósait
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete elismerő okleveleket adott át az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) eredményesen szereplő és résztvevő hallgatóknak. A DESKI azokat a végzős medikusokat is jutalmazta, akik a korábbi években pályára léptek a Medikus Kupán.
QS-rangsor: a top 600-ban a DE
Továbbra is a világ legjobb 600 felsőoktatási intézménye között tartja számon a Debreceni Egyetemet a QS legfrissebb globális rangsorában. Az intézmény idén első alkalommal a Shanghai Ranking fizika és ökológia tudományterületi ranglistájára is felkerült.
Új doktorok a Debreceni Egyetemen
Hosszú idő után újra doktoravatót rendezhetett a Debreceni Egyetem. A június 5-i eseményen délelőtt a PhD-, délután pedig a habilitációs okleveleket, valamint Professor Emeritus címeket és kitüntetéseket adott át az intézmény vezetése.
Elismert pedagógusaink
Hosszú időn át magas színvonalon végzett munkájukért elismeréseket vehettek át az egyetem, valamint gyakorló- és a partnerintézményeinek oktatói pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem Főépületének Aulájában június 3-án rendezett ünnepségen.
Múltidézés – 100 éve történt
Országos és helyi méltóságok, a Tisza-család tagjai, a tudományos élet, valamint a diákság jelenlétében rendezték 1921. június 5-én a Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetem névadó ünnepségét. Az intézmény a tragikusan elhunyt egykori miniszterelnök, gróf Tisza István nevét vette fel.
A mozgás az agynak is gyógyszer
A rendszeres testmozgás, fizikai aktivitás nemcsak az izmok erősítésére szolgál, hanem az agyat is karban lehet vele tartani. A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének vezetője a Szenior Egyetem előadásán mutatta be a fizikai aktivitás idegrendszerre gyakorolt hatásait.