Magyarul tanulnak Kínában
A hatvan diák napi négy órában tanulja a magyar nyelvet a Pekingi Nemzetközi Egyetemen, hogy a távoli jövőben Magyarországon is tudjanak dolgozni kínai intézményekben, bankokban és egyéb állásokban.
Krimiről – kötetlenül
Lehet szeretni, vagy nem szeretni a krimiket, de az biztos, a műfaj népszerűsége több mint 100 év elteltével is töretlen. Ennek titkát próbálja megfejteni a Science Café következő előadása.
RECALL – hogy ne legyen katasztrófa
A földcsuszamlások megelőzésére dolgoztak ki előrejelző és költségallokációs rendszert a Debreceni Egyetem szakemberei egy nemzetközi projekt résztvevőjeként.
Hallgatóink sportsikerei
A Debreceni Egyetem több hallgatója is fontos győzelmet aratott a hétvégén. Berki Krisztián, tornász világkupát nyert, Senánszky Petra és Papp Márk az úszó MEFOB-on diadalmaskodtak.
DExpo – mindent egy helyen az egyetemről
Csaknem 5000 érdeklődő középiskolást várnak a szervezők a Debreceni Egyetem teljes kínálatát bemutató kétnapos beiskolázási programra november 23-24-én.
Csúcsfogászok és hiányzó fogak
Két tubus fogrémet használ évente és tíz hiányzó foga van egy átlag magyarnak, képzésben viszont Európa élvonalába tartozunk. A legújabb fogászati trendeket a Debreceni Egyetemen külön karon oktatják.
Vacsora a Föld körül
A cottage pie, a tortilla patata és a gazpacho mellett a hazai ízek: a fasírt és a somlói sem maradhatott ki a kínálatból az idei International Dinneren.
Műszerközpont nemzetközi minősítéssel
Ötödik alkalommal nyerte el a legjelentősebb nemzetközi mezőgazdasági kereskedelmi szövetség, a GAFTA tanúsítványát a Debreceni Egyetem Agrárműszerközpontja.
A legnagyobb a legjobbak között
Az élbolyba tartozik a Debreceni Egyetem, és az egyik leggazdagabb képzési kínálatot nyújtja Magyarországon – a HVG legfrissebb egyetemi rangsora szerint.
Népszerűek az egyetem gyakorlói
Rendhagyó tanórák, laborlátogatás, interaktív foglalkozások, traktorozás és foci – a diákok főként ezekre a programokra, a szülők pedig az átfogó felvételi tájékoztatókra voltak kíváncsiak a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak nyílt napjain.