Városkutatás és társadalmi nem
A határon és a tengerentúlról is érkeztek előadók arra az angol nyelvű nemzetközi konferenciára, amelyet „Elképzelt városok és a társadalmi nem" címmel rendezett a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézet Gender, Transzlokalitás és a Város Kutatócsoportja.
Szent László emlékezete
„Európa és Magyarország Szent László korában” címmel rendez kétnapos konferenciát a Debreceni Egyetem. Az intézmény az egész éves programsorozathoz csatlakozik a szakmai tanácskozással.
Tények, tévhitek az ősmagyarokról
A magyar őstörténet kerül terítékre a Science café soron következő előadásában. A Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának vendége ezúttal Szendrei László, az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár munkatársa lesz.
Bővülő kínai kapcsolatok
Több területre, többek között a pedagógus- és műszaki képzésre is kiterjedő együttműködési megállapodást írta alá a Debreceni Egyetem és a kínai Jilin Normal University vezetője.
Akadémiai Díj a legjobbaknak
Rangos szakmai elismerésben, Akadémiai Díjban részesült Püski Levente, a Debreceni Egyetem professzora, valamint megosztott Akadémiai Díjat vehetett át a Természettudományi és Technológiai Kar egyik kutatócsoportja a Magyar Tudományos Akadémia május 8-i közgyűlésén.
Húsz nemzet kulináris forgataga
Ízek, illatok, tradicionális népviseletek, zenék és zászlók töltötték meg a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Kollégiuma előtti teret pénteken, az International Food Day-en. A nemzetek gasztronómiai versenyét ebben az évben Izrael nyerte meg.
Kulcs a genomikai kutatásokhoz
A modern genetikai felfedező alapkutatásokhoz nyújt segítséget a Debreceni Egyetem Lendület kutatócsoportjának módszertani tanulmánya, amelyet a rangos tudományos szaklapban, a Genome Researchben publikáltak.
Újabb sikerek
Négy szekciót megnyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a Partiumi Keresztény Egyetem Tudományos Diákköri Konferenciáján, az intézmény leendő állattenyésztő mérnökei pedig elsők lettek a felsőoktatási intézmények országos gazdászversenyének hódmezővásárhelyi fordulóján.
A „Csodálatos Caporetto”
Az I. világháború olasz hadszínterének legsikeresebb hadművelete, a caporettói áttörés 100. évfordulója alkalmából rendeztek emlékkonferenciát a Debreceni Egyetemen.
Közösen haladva Szent László útján
A biztonságpolitika és a vallásdiplomácia aktuális kérdéseiről és a Szent László életmű értelmezéséről tartott előadást a Debreceni Egyetem történelem és néprajz szakos hallgatóinak Mikola István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára.