A „Csodálatos Caporetto”
Az I. világháború olasz hadszínterének legsikeresebb hadművelete, a caporettói áttörés 100. évfordulója alkalmából rendeztek emlékkonferenciát a Debreceni Egyetemen.
Közösen haladva Szent László útján
A biztonságpolitika és a vallásdiplomácia aktuális kérdéseiről és a Szent László életmű értelmezéséről tartott előadást a Debreceni Egyetem történelem és néprajz szakos hallgatóinak Mikola István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára.
Jubileumi tudományos konferencia
Harminc hallgató négy szekcióban mutatta be kutatási témáit a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiumának tavaszi tudományos konferenciáján. A szakkollégium idén ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját.
Ősszel indul a Generációk Egyeteme
Az országban elsőként a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara hirdeti meg azt a speciális képzési programot, amely három generációnak nyújt ismeretszerzési lehetőséget. A Generációk Egyeteme szeptemberben startol.
Határtalan jogtudomány
Az aktuális jogi kérdéseket vitatták meg a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és a Kijevi Jogi Egyetem közös nemzetközi konferenciáján, melyet nyolcadik alkalommal szerveztek meg közösen.
Emancipáció régen és ma
Női sorsokat bemutató tárlat nyílt az Osztrák Kulturális Fórum jóvoltából a Debreceni Egyetem Főépületében. A kiállítás a május 3-ai „Nők a felsőoktatásban” című kerekasztal-beszélgetés kísérőrendezvénye.
Lányok Napja az egyetemen
A mérnöki és technológiai pálya előnyeit mutatták be csütörtökön a Debreceni Egyetem Informatikai, valamint a Műszaki Karain. Olyan továbbtanulási lehetőségekre hívták fel a lányok figyelmét, amelyek a köztudatban kevésbé elterjedtek a nők között.
Lehet-e a háznak lelke?
Rég elfeledett építészeti technikákkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők a Science Café soron következő előadásában, amelyen az építész felelősségének kérdése is terítékre kerül.
Orosz világ az egyetemen
Orosz Központot hoztak létre a Debreceni Egyetemen. A Russzkij Mir Alapítvány közreműködésével kialakított intézmény célja az orosz kultúra népszerűsítése, valamint a nyelvoktatás támogatása.
Változik a tanárképzési rendszer
Idén szeptembertől indulnak az első új típusú tanári mesterszakok a felsőoktatásban. Ezek előkészítéséről és oktatásszervezési feladatairól tartott tájékoztatót a Debreceni Egyetemen az Oktatási Hivatal elnökhelyettese.