27 jan
Tudományos utánpótlás
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről számolt be hétfőn 32 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának konferenciáján.
Fenntartható tudomány a TTK-n
A XXI. század globális kihívásaira is felkészíti hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A mérnöki képzésben résztvevők mellett a természettudományi szakokon végzett hallgatók iránt is egyre jelentősebb a piaci igény.
24 jan
Az életre, az életnek képeznek
Tanulj a hazai gazdaságtudomány legjobb oktatóitól Debrecenben! Új képzésekkel, piacképes diplomával és felejthetetlen diákévekkel vár a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, már Szolnokon is!
Csendes megemlékezés
Koszorú elhelyezésével, gyertyagyújtással tartottak megemlékezést a Debreceni Egyetem szombaton, tragikus körülmények között elhunyt hallgatója tiszteletére.
Keresztféléves felvételi: dobogós a DE
Megjelentek a keresztféléves felvételi ponthatárai a felvi.hu oldalon: a Debreceni Egyetemre 359 jelentkező jutott be. A legtöbb hallgatót a GTK vette fel (131), ezt követi a MK (80), valamint a MÉK (75).
22 jan
Duális információs nap a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának tizenegy partnervállalata várta előadásokkal és standokkal az érdeklődőket szerdán, a TTK Duális Képzési Információs Napján. Több száz diák érkezett a térségből és a határon túlról a rendezvényre.
21 jan
Német kapcsolat
Még szorosabbra fűzné évek óta jól működő kapcsolatát a Debreceni Egyetemmel a budapesti Goethe Intézet új vezetője – hangzott el hétfőn, Evelin Hust bemutatkozó látogatásán. Az igazgatót Bartha Elek rektorhelyettes és Keményfi Róbert dékán fogadta.
20 jan
Könyvpatika – segítség vény nélkül
A jövőben segítő könyvekből összeállított könyvtári polc kínálatából válogathatnak, valamint a kötetek tematikájához kapcsolódó előadásokon vehetnek részt a Debreceni Egyetem hallgatói az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) új kezdeményezésének köszönhetően.
20 jan
Science Café – tudományról könnyedén
A vízimadarak élete, haszna, hasznosítása áll a Debreceni Egyetem ismeretterjesztő sorozatának idei első rendezvényének középpontjában. A „Vízimadarak hasznáról, avagy hogyan játszanak szerepet a növények terjedésében?” címmel Lovas-Kiss Ádám tart előadást.
17 jan
DE FOK: biztos karrier
Világszintű szaktudás, gyakorlatorientált képzés és élménydús egyetemi évek várnak a fogorvosi képzésre jelentkező diákokra a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar 10 féléves mesterképzése nemzetközileg elfogadott diplomát nyújt.