Zsidó kultúra és a Debreceni Egyetem
A Debreceni Egyetem aktívan segíti a közelmúltban létrehozott Debreceni Zsidó Tudományos és Kulturális Kutatóintézet tevékenységét – hangsúlyozta Bartha Elek, a DE oktatási rektorhelyettese a szervezet partnerségi találkozóján.
Jubileum az Orvosi Vegytani Intézetben
Alapításának 100. évfordulója alkalmából ünnepi ülést tartott hétfőn a Debreceni Egyetem ÁOK Orvosi Vegytani Intézete (OVI). A rendezvényen jelenlegi és egykori munkatársak, valamint az intézmény együttműködő partnerei idézték fel az elmúlt évtizedek legfontosabb történéseit.
Őszi MUSTra az egyetemen
Az egykori Egyetemi Színjátszó Fesztivál hagyományait folytatva első alkalommal szervezett „MUST” címmel Ifjúsági és Egyetemi Összművészeti Találkozót október 11-23. között a Debreceni Egyetemi Színház együttműködve a Csokonai Színházzal.
Sikeres együttműködés
A leggyakoribb hasmenést okozó kórokozók elleni vakcinafejlesztésben vett részt a Debreceni Egyetem. Az intézmény egy magyar szakemberek által alapított biotechnológiai cég megbízásából egészséges önkénteseken végezte el a klinikai vizsgálatokat.
Díjazott egyetemi szakemberek
A Debreceni Egyetem több oktatója, kutatója is kitüntetést vehetett át az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából. A miniszteri-, illetve az önkormányzati díjakkal a kiemelkedő szakmai tevékenységet ismerték el.
Könyvbemutató a migrációról
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar (BTK) Nemzetközi Migrációkutatási Központ munkatársainak szerkesztésében jelent meg a „Migráció tegnap és ma” című kötet, amelynek bemutatóját pénteken tartották a Főépületben, a BTK Történelmi Intézetének Könyvtárában.
Musical Stúdió az egyetemen
A tavaly indult Egyetemi PolgáRock társulat után Musical Stúdiót hozott létre a DE hallgatóinak az oDEon Színház. Az egyetemi teátrum célja, hogy az intézményben tanuló tehetségek tovább fejlődhessenek és fellépési lehetőséghez jussanak.
NeurotechEU: bonni nyilatkozat
Bartha Elek rektorhelyettes képviselte a Debreceni Egyetemet azon a találkozón, amelyet a NeuortechEU projektben résztvevő egyetemek vezetőinek szerveztek október elején Németországban. A kezdeményezéshez egy amerikai intézmény európai campusa is csatlakozott.
Modellváltás: kifizetődő teljesítmény
Egyedülálló egyetemi bérfejlesztést jelentett be a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kossa György.
A legjobbak között a DE gyakorlója
Megőrizte előző évi ötödik pozícióját a felsőoktatási intézmények gyakorlóiskoláinak rangsorában a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája. Az ország legjobb száz középiskolájának listáján a 38. lett a DE gyakorlója.