15 jan
Kínai kutatópartner a TTK-n
A kínai „Egy övezet, egy út” kezdeményezéshez kapcsolódóan írt alá együttműködést a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a sanghaji Donghua Egyetem két karával a kínai delegáció négynapos debreceni látogatása során.
15 jan
A LEGek egyeteme
LEGszélesebb képzési kínálat, LEGnagyobb gólyatábor, LEGtöbb külföldi hallgató, LEGmodernebb infrastruktúra, LEGsikeresebb egyetemi sportklub – felsorolni is nehéz, miért a LEGjobb választás a Debreceni Egyetem.
14 jan
A díszjelvények története
Felejthetetlen látvány a Debreceni Egyetem ünnepi alkalmain a talárba öltözött, gerundiumot vivő diákok mögött ugyancsak talárt és rektori, dékáni láncot viselő egyetemi méltóságok bevonulása. A máig használt jelképek története csaknem egyidős az intézménnyel.
14 jan
Emberségre, segítésre nevelnek
Egyedülálló ösztöndíjakkal, korszerű skill laborokkal és duális képzéssel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A segítő szakmák iránt érdeklődők január 16-án nyílt napon tájékozódhatnak továbbtanulási lehetőségeikről.
08 jan
Felvételi 2020 – iDE várunk!
A nemzetközi rangsorokban is előkelő helyen szereplő Debreceni Egyetem hazánkban az egyik legszélesebb képzési kínálattal, 197 szakkal, köztük 6 új képzéssel várja a felvételizőket. Miért érdemes még iDE jelentkezni? Az intézmény vezetői elárulták.
07 jan
Újabb okostankönyv segíti a tanulást
A második olyan tankönyvet jelentette meg a Debreceni Egyetem, amely az innovatív librAR technológia alkalmazásával multimédiás eszközzé alakítható. Az orvostanhallgatók a legújabb kiadványból mindent megtudhatnak a szív és a verőerek betegségeinek korszerű ellátásáról.
Bravúros egyetemi klarinétos siker
Huszonnégy tehetséges zenész vett részt a XV. Országos Klarinétversenyen a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. Az egyetem hallgatói nem csak a szakmai zsűri, de a kötelező darab szerzőjének elismerését is kivívták.
Címlapon a GYTK kutatási eredménye
A szénhidrátalapú gyógyszerek hatékonyabb előállításához járulhat hozzá a Debreceni Egyetem kutatóinak módszere. A Gyógyszerésztudományi Kar szakembereinek eredményét címlapon publikálta a Chemistry - A European Journal című nemzetközi tudományos folyóirat.
A jövőd itt kezdődik!
Szerkezet-építőmérnök, nemzetközi tanulmányok, járműmérnök, marketing, ének-zene tanár – új képzésekkel és új kisfilmmel csábítja a felvételizőket a Debreceni Egyetem. Indul a 2020-as felvételi – nézz be hozzánk, segítünk a döntésben!
Gáláztak a Zeneművészeti Karon
Harminchárom tehetséges fiatal zenész lépett színpadra vasárnap este a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Liszt termében, és mutatta be, mit tanult a könnyűzenei kurzus negyedik szemeszterében.