Reprodukciós stratégiák rejtelmei
Az evolúcióbiológia és ökológia nemzetközi élvonalába tartozó kutatók ismertetik a reprodukciós stratégiák kutatásával kapcsolatos legújabb eredményeket a Debreceni Egyetemen csütörtökön kezdődött nemzetközi szimpóziumon.
Tények és tévhitek az öngyógyításban
Az antibiotikumok indokolt használatáról, a hamis gyógyszerek veszélyeiről és az étrendkiegészítőkről is szó lesz a Szenior Egyetem november 8-ai, pénteki rendezvényén. Kovácsné Bácskay Ildikó, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának oktatási dékánhelyettese tart előadást.
A tudomány napja a TTK-n
Átfogó képet kaptak az érdeklődők a Természettudományi és Technológiai Karon folyó kutatási-fejlesztési tevékenységéről a tudomány napja alkalmából tartott keddi rendezvényen. A TTK hat intézete mutatta be aktuális tudományos munkáját és eredményeit.
Társadalomtudomány: a top 400-ban
A világ legjobbjai között vannak a Debreceni Egyetem társadalomtudományi képzései. A Times Higher Education legfrissebb tudományterületi rangsorán – a legjobb hazai felsőoktatási intézményként, holtversenyben a Budapesti Corvinus Egyetemmel – a DE a 301-400-as kategóriában végzett.
Tudomány mesterfokon
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem hat oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Sciencia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
A gyepek helyreállításának titka
A Debreceni Egyetem és a MTA közös Lendület-kutatócsoportjának munkatársai a Kiskunsági Nemzeti Parkban zajlott gyeprekonstrukció vizsgálatával igazolták a megtelepedési feltételek fontosságát. Az eredményeket a restaurációs ökológia meghatározó lapjában publikálták.
Világszínvonalú műszerfejlesztés
Hazánkban és Közép-Európában egyedülálló, modern műszerparkkal gazdagodott a Debreceni Egyetem. A 885 millió forintos pályázati forrásból beszerzett különleges műszerek egyebek mellett a rákkutatáshoz nyújtanak technológiai hátteret.
Bronzérem nemzetközi ötletversenyen
Rangos tudományos elismerést kaptak a Debreceni Egyetem hallgatói az október 23-25. között a spanyolországi Valenciában a Consortium on Applied Research and Professional Education által rendezett CARPE Challenge projektötlet-verseny döntőjében.
Szakmai workshop és együttműködés
A településmérnöki mesterképzés gyakorlati oktatásának támogatása a célja annak a megállapodásnak, melyet pénteken a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Tanácstermében írtak alá a kar és a Magyar Urbanisztikai Társaság (MUT) képviselői.
Science Café – jogosan
„Munkajog mozgásban – helyzetjelentés és prognózis a munkavállalói jogokról” címmel Zaccaria Márton Leó, az Állam- és Jogtudományi Kar Környezetjogi és Munkajogi Tanszék adjunktusa tart előadást a Science Caféban.