Focival a lelki egészségért!
Idén tizenötödik alkalommal rendezte meg a „Mentál” Focikupát a lelki egészség világnapja alkalmából pénteken a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja (DEMEK).
Nyelv ≠ nép
Hun, török, sumér – a magyar nyelv eredetéről élő közhiedelmeket oszlatta el Maticsák Sándor, a Debreceni Egyetem nyelvész professzora a Kossuth Gyakorló tehetséggondozó és pályaorientációs előadás-sorozatának nyitórendezvényén.
Információ első kézből
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar mechatronikai mérnök MSc szak magyar és külföldi hallgatói a Bosch Rexroth Kft. jóvoltából szerezhettek szakmai tapasztalatot a cégnél tett hétfői látogatás során. A diákok megismerhették és kipróbálhatták a vállalat legújabb fejlesztéseit.
Mérnöki munka: kreativitás+szabadság
Az Ipar Napjai díszvendégeként Anisits Ferenc magyar fejlesztőmérnök, a BMW 30 éve használt dízelmotorjának megalkotója, a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi tanára tartott előadást pénteken a Műszaki Karon.
Díszoklevél az egykori végzősöknek
Arany-, gyémánt-, vas- és rubindiplomával köszöntötték az egyetem Bölcsészettudományi, valamint Természettudományi és Technológiai Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzett egykori hallgatókat október 14-én a Díszudvaron.
Tudományos és üzleti értékteremtés
Tíz magyar egyetemmel együtt a Debreceni Egyetem is bekerült a Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Programba. Az intézmény a céljai megvalósításához 2 milliárd 250 millió forintot kapott. A program olyan kutatásokat finanszíroz, melyek az eredmények üzleti hasznosulását is priortásként kezelik.
Juhászat – kulcskérdés a génmegőrzés
A meglévő őshonos genetikai alap védelméről és szélesítésének lehetőségéről, valamint nemzetközi tapasztalatokról is szó volt azon a szakmai napon, amit juhtartóknak és -tenyésztőknek rendezett a Debreceni Egyetem AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete.
Folytatódik a Science Café
Hat év alatt több mint 70 előadás – töretlen a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának népszerűsége. A Science Café idén ősszel is várja az érdeklődőket kéthetente a megszokott helyen, a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában.
Történetek az arisztokráciáról
Az emberek tudatában hosszú időn keresztül negatív kép élt az arisztokráciáról, ezt árnyalhatja a Debreceni Egyetemen október 4-5. között rendezett nemzetközi történészkonferencia, ahol a legújabb kutatási eredményeket mutatják be.
Tanulási Fesztivál 2018
Az egész életen át tartó tanulás népszerűsítésére hagyományőrző kulturális és oktatási célú határon túli magyar szervezetek bevonásával tartott Tanulási Fesztivált október 3-án, szerdán a Debreceni Egyetemen Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszéke.