13 feb
A honfoglalók származása
Honnan jöttünk, kik vagyunk, kik voltak az őseink, hol éltek, milyen nyelven beszéltek? És honnan származik a magyar nyelv, a magyar nép? Ezekre a kérdésekre adnak választ a Debreceni Egyetem nyelvészei és genetikusai egy csütörtöki tanácskozáson.
12 feb
Angolul vitáztak az egyetemen
A debreceni Ady Endre Gimnázium „BrainStorm” csapata nyerte a DEbate angol nyelvű országos vitaversenyt, amelynek döntőjét pénteken rendezte a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete.
12 feb
Oktatás - Informatika - Pedagógia 2018.
Mára életünk meghatározó elemévé vált az informatika, arra azonban kevesen gondolnak, hogy vajon milyen feltételek mellett van hasznára az emberiségnek? A szakemberek többek között erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem pénteki konferenciáján.
08 feb
Régi-új szereplő a takarmánypiacon
Egy új fajta, a Luteo állami elismerésével a szarvaskerep újbóli vetőmag-termesztési lehetőségét teremtette meg a Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézete. A pillangós takarmánynövény magja kiváló exportcikk, keresett Nyugat-Európában.
Orvosképzést segítő felajánlás
A Debreceni Egyetem elsőéves orvostan- és fogorvostan-hallgatóinak gyakorlati képzésében nyújtanak segítséget a Medicor Kéziműszer Zrt. által felajánlott világszínvonalú orvosi eszközök. A társaságtól idén 764 gyakorlókészletet kapnak a diákok.
07 feb
Új felfedezés a növények terjedésében
A botanikában és ökológiában is meghatározó Journal of Ecology szaklapban számoltak be kutatásaikról a Debreceni Egyetem Növénytani Tanszékének kutatói. Azt vizsgálták, hogy a vízimadarak miként terjeszthetik az általuk fogyasztott növények magvait.
Jelentkezz iDE!
Február 15-én jár le a felvételi jelentkezési határidő. A Debreceni Egyetem 14 karára államilag finanszírozott és önköltséges, alap-, mester- és osztatlan képzés, valamint felsőoktatási szakképzés keretében 11 és fél ezer hallgatót vesznek fel.
05 feb
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Felvételi, gazdasági évindító, szakmai konferenciák, könnyűzenei meghallgatás – az egyetem legfontosabb januári híreiről, eseményeiről tudósított az idei első Díszudvar magazin.
05 feb
Jogos kérdések
A munka világának útvesztőiben segít eligazodni a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
01 feb
Akadémiai díj az ifjú kutatónak
Tizennyolc fiatal kutató – köztük a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanészékének adjunktusa, Valkó Orsolya – vehette át az MTA kutatóközpontjaiban és kutatócsoportjaiban dolgozó 35 év alatti tudósok elismerését, az Akadémiai Ifjúsági Díjat.