Kalandozások a történelem évszázadain
A migráció történelmi előzményeiről és jelenkori hatásáról szól a Debreceni Egyetem Történelmi Intézete által gondozott Speculum Historiæ Debreceniense könyvsorozat huszonötödik kötete.
Szuperszámítógépekkel a fejlődésért
A jövő a szuperszámítógépek használatában és a párhuzamos programozás elsajátításában van – hangzott el a Debreceni Egyetemen működő szuperszámítógépes szolgáltatásokat ismertető céges tájékoztatón.
Tudománnyal az élelmiszer-pazarlás ellen
Az emberi fogyasztásra szánt zöldségekből és gyümölcsökből évente 1,3 milliárd tonna elvész az élelmiszerláncban. Ennek csökkentési lehetőségeiről tanácskoznak hazai és külföldi szakemberek a Debreceni Egyetemen.
Új szemlélet a víztudományi kutatásokban
A Magyar Tudományos Akadémia Ökológiai Kutatóközpontjának főigazgatója mutatta be a Nemzeti Víztudományi Programot csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon.
Megújult a Lovasakadémia
Száz millió forintból a pályákat, az istállókat és a kiszolgáló infrastruktúrát is korszerűsítették a Debreceni Egyetem Kartács utcai lovardájában. A létesítmény a tervezett országos lovas turisztikai útvonal egyik pontja lesz.
Hiánypótló összefoglaló füves élőhelyekről
Több ország szakemberei – köztük az MTA-DE Biodiverzitás Kutatócsoportjának tagjai – dolgoztak együtt az eurázsiai és észak-afrikai sztyeppék biodiverzitását ismertető egyedülálló tanulmányköteten.
1956-ról Barcelonában
Az 1956-os emlékév keretében és a Barcelonai Magyar Főkonzulátus meghívására november 21-én Barta Róbert, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének tanszékvezető egyetemi docense tartott előadást Barcelonában 1956 emlékezete címmel.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Oktatási tanács alakult – egyetemi részvétellel
A Debreceni Egyetem is szerepet vállal az országban egyedülálló szervezetben. A testület célja, hogy összehangolja a városban működő, különböző fenntartású intézmények oktatási stratégiáit.
Jó gyakorlatok a bioetika oktatásában
A bioetika tanításának módszertani kérdéseiről és aktuális kihívásairól kezdődött tanácskozás december 1-jén a Debreceni Egyetemen. A workshopra négy országból érkeztek szakemberek.