DExpo 2016 - kínálat középiskolásoknak
Nyílt napokon tudhatják meg a leendő egyetemisták november 23-án és 24-én, hogy milyen lehetőségek várják őket, ha a Debreceni Egyetemet választják.
Tisztelgés a hősök előtt
Nagyváradon, a Partiumi Keresztény Egyetemen is bemutatta az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékeit megidéző kiállítását a Debreceni Egyetem.
Hétköznapi hősök
A nemzetközi összefogás részeként 38 országban egy időben tartották az őszi SocialErasmus Weeket. A Debreceni Egyetem ezúttal is részt vett a társadalmi akcióban.
Együttműködés: mobilitás, kutatás
A nemzetközi tapasztalatcserén a közös kutatási területek megtalálása, valamint a hallgatók és oktatók nemzetközi mobilitása is téma volt a CARPE konzorcium vezetőségi ülésén, amelyet a Debreceni Egyetemen tartott a testület.
Határtalan elismerés
Alelnökévé választotta Jávor Andrást, a Debreceni Egyetem általános rektorhelyettesét a Magyar Rektori Konferencia Határon Túli Felsőoktatási Intézmények Bizottsága.
Emlékezés a műszakisok iskolateremtőjére
Az egykori dékánra, a tíz evvel ezelőtt elhunyt Nagy Gézára emlékeztek kollégái, barátai november 9-én a Debreceni Egyetem Műszaki Karán
Képzéssel a szállítmányozás biztonságáért
A piaci szereplők igényeit beépítve, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara az országban elsőként indít szállítmányozás-biztonsági szakmérnök és szakember képzéseket.
Diéták és tévhitek a Science Caféban
A helyes étrendről, a diétákról és az azokhoz kapcsolódó tévhitekről hallhatnak érdekességeket az érdeklődők a Science Café soron következő előadásában.
A vadgazdálkodás aktualitásai
Tizennégy ország szakembereinek szervezett nemzetközi vadászati és vadgazdálkodási konferenciát november 10-12. között a Debreceni Egyetem.
A tanulás és művelődés aspektusai
A Neveléstudományi Intézet szakemberei által összeállított, az oktatásban is használható három új könyvet mutattak be november 8-án a Tudomány Ünnepe alkalmából.