Közösen keresik a jövő tudósait
A természettudományi képzést és tehetséggondozást elősegítő megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Gimnáziummal.
Mondd meg, ha nem értesz egyet velem!
Az ismerőseinknek gyakrabban hangoztatjuk, ha nem értünk velük egyet – derült ki a Debreceni Egyetem kutatójának, Koczogh Helgának udvariassági vizsgálataiból.
Magyar Tudomány Ünnepe, 2016
A jelenségek okait vizsgáló tudomány kerül fókuszba az idei programsorozaton. November 30-ig tucatnyi előadást hallhatnak az érdeklődők, és a hagyományoknak megfelelően az idei programsorozat is doktor- és díszdoktoravató ünnepséggel zárul a Debreceni Egyetemen.
Elismerés a Magyar Tudomány Ünnepén
A szerves kémia területén végzett kiemelkedő munkásságáért Bruckner Győző-díjat kapott Bokor Éva, a Debreceni Egyetem Szerves Kémiai Tanszékének adjunktusa.
Bővülhetnek a kínai kapcsolatok
A jövőben kiépíthető kapcsolatokról tájékozódott a Debreceni Egyetemen tett november 4-i látogatása során a kínai Huzhou University hat fős delegációja.
Tanulórégiók Magyarországon
A Debreceni Egyetem kutatóinak köszönhetően született meg a hazánkat teljesen lefedő magyar tanulási atlasz.
Rangos agrárkutatási elismerés
A Debreceni Egyetem Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetének tudományos segédmunkatársa, Riczu Péter nyerte el idén a Wolfgang Kessler-díjat doktori kategóriában.
Új sportszakember Debrecenben
Rióból egyenesen a Debreceni Egyetem katedrájára érkezett Tatár András, a Magyar Paralimpiai Bizottság sportigazgatója, az első hazai gyógylovas alapítvány megálmodója.
Méltó helyen a Tisza István-szobor
A Debreceni Egyetem Főépülete előtt állították fel az intézmény egykori névadójának szobrát. Így tisztelegtek az egyetemalapító emléke előtt.
Tisza István, az egyetemalapító
Az egyetem egykori névadójának tiszteletére emelt szobor avatása előtt szimpóziumot tartottak Tisza István és a Debreceni Egyetem címmel az Aulában.