Átadták a Learning Centert
Egyedülálló kialakítású, a legújabb trendekhez igazodó közösségi tereket magába foglaló többfunkciós tanulóközponttal gazdagodott a Debreceni Egyetem. Az ünnepélyes átadáson Palkovics László innovációs és technológiai miniszter példaértékűnek nevezete az intézmény fejlesztési programját.
Pedagógusoknak a Hortobágyról
Az aktuális biológiai kutatásokról, a tudományos vizsgálatok természetvédelemben betöltött szerepéről és a Hortobágy természeti értékeiről tart továbbképzést november 5-én, pénteken a térség általános és középiskolai biológiatanárainak a Debreceni Egyetem és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága.
Partnervállalat a naprakész tudásért
Az üzleti alkalmazások világáról, a vírusirtók működéséről, az adatvédelmi törvényekről és a fejlesztői karrierutakról is szó lesz az őszi Informatikai Szakmai Napokon. A kétnapos rendezvény megnyitóján a DE Informatikai Kara együttműködési megállapodást kötött a COSMO CONSULT informatikai céggel.
Szerteágazó kutatások Böszörményben
A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó Tudománynapi Konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán, ahol a karon folyó aktuális kutatások eredményeit mutatták be az intézmény munkatársai.
Űrhajósok jártak az egyetemen
A Debreceni Egyetemen rendezték meg a Nemzetközi Űrhajós Kongresszus nyílt napját. A résztvevő külföldi asztronauták a természettudomány területén tanuló egyetemi hallgatók, középiskolás diákok körében népszerűsítették az űrtudományt, és megismerték a DE űrkutatási programját.
Új egyetemi folyóirat a Scopus-ban
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Növénytani Tanszékének folyóiratát, a Kitaibeliát is indexeli a jövőben a világ egyik vezető tudományos publikációs adatbázisa, a Scopus. Az egyetem két éve hozott létre programot az intézményi folyóiratok támogatására.
Nyílt nap a DE Kossuth Gyakorlóiban
Bemutató foglalkozásokon, iskolai bejárásokon, szülői értekezleten ismerhetik meg a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája három feladatellátási helyének képzési kínálatát az iskolaválasztás előtt álló diákok, az őket elkísérő szülők és nagyszülők.
Szobor őrzi Lévai Béla emlékét
Szobrot avattak Debrecen-Józsán a 2010-ben elhunyt Lévai Béla nyelvész, helytörténész, az egykori Kossuth Lajos Tudományegyetem Szlavisztikai Intézetének oktatója emlékére. A Szentgyörgyfalvi úton állított első józsai köztéri mellszobor Juha Richárd alkotása.
Tisztelet a névadónak
A Debreceni Egyetem pénteken megemlékezéssel és koszorúzással tisztelgett egykori névadója, a néhai miniszterelnök, gróf Tisza István előtt, halálának 103. évfordulóján. Az alkalomból az intézmény egy könyvet is megjelentetett a politikus életéről, tevékenységéről.
Magyar Tudomány Ünnepe 2021
„Tudomány: iránytű az élhető jövőhöz” a mottója az idei Magyar Tudomány Ünnepének, amelynek programjaihoz ebben az évben is csatlakozik a Debreceni Egyetem, ahol a tudományos konferenciákat, előadásokat követően most is a doktor- és díszdoktoravató ünnepséggel zárul a programsorozat.