Test and Rest
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara partnervállalataival saját szervezésű szoftvertesztelői rendezvénysorozatot indított.
Jubilál a Kutatók Éjszakája
Idén 10. alkalommal csatlakozik a Debreceni Egyetem a Kutatók Éjszakájához. A szeptember 30-i rendezvényre rekordot döntött a jelentkezések száma, több mint 60 intézet, tanszék, kutatócsoport mutatkozik be a programon.
Amerikai delegáció a Debreceni Egyetemen
Bővülő partneri kapcsolatok: az egyik legrégebbi amerikai egyetemmel fűzné szorosabbra együttműködését a Debreceni Egyetem.
Új szak Nyíregyházán
Százan kezdték meg tanulmányaikat az országban egyedülálló egészségügyi tanár mesterképzési szakon a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
FM90: nyelvtanulás magolás nélkül
A Debreceni Egyetem kutatása bebizonyította, hogy nincs értelme idegen nyelvű szavak magyar jelentését magolni, érdemesebb újságcikkeket olvasni, filmeket nézni azon az adott nyelven – a módszerről bővebben az FM90 Campus Rádióban.
Hello, Erasmus!
Igazi magyaros vacsorával és táncházzal köszöntötték a Debreceni Egyetemre érkezett külföldi hallgatókat.
Adományozó hallgatók
Az International Food Day teljes bevételével - másfél millió forinttal - segítik a beteg gyerekeket a Debreceni Egyetemen a külföldi hallgatók.
Új szó az egyetemi szótárban: yoUDay
Telt házra készülnek a szervezők a Debreceni Egyetem szeptember 28-i, különleges tanévindító stadionshow-ján. Az új kezdeményezés nemcsak sok sztárt vonultat fel, de a közönséget is megmozgatja.
Új agrárkutatások amerikai partnerrel
Az édesburgonya-termesztés és a kártevők elleni védekezés stratégiáit is közösen kutatják majd a debreceni és a louisianai egyetem szakemberei.
Tisztelgés a hősök előtt
A Debreceni Egyetem és a város önkormányzata közös programsorozattal emlékezik az 1956-os forradalom 60. évfordulója alkalmából. A rendezvényekről szerdán az egyetemen tartottak sajtótájékoztatót.