Aranycsapat a Science Caféban
Minden idők legjobb magyar labdarúgó-válogatottjának története elevenedik meg szerdán „Az Aranycsapat emlékezettörténete” címmel az egyetem tudományos előadás-sorozatában, a Science Café-ban.
Közeleg a felvételi határidő!
A Debreceni Egyetem hét kara hirdet állami ösztöndíjas és önköltséges mesterképzéseket 2019 februárjától. A keresztféléves felvételi eljárásra november 15-én éjfélig lehet jelentkezni a felvi.hu honlapról elérhető e-felvételin keresztül.
Kutatásokkal a fenntartható gyepekért
A Debreceni Egyetem, a Szent István Egyetem és az MTA kutatói hazai gyepeken vizsgálták a legeltetés hatásait. Az Ecology and Evolution című szaklapban publikált eredmények szerint a löszgyepek különösen érzékenyek a túllegeltetésre.
Kommunikációs kapcsolat Kínával
Együttműködési keretszerződést kötött a pekingi Communication University of China (CUC) és a Debreceni Egyetem. A létrejött megállapodásnak köszönhetően a jövőben hallgatói és oktatói cserelátogatások valósulhatnak meg a médiatudomány területén.
Karrierutak az informatikában
A programfejlesztéstől az adatelemzésen át a rendszerüzemeltetésig – az informatika szinte valamennyi területéről érkezetek vállalatok a 19. Informatikai Szakmai Napokra. A Debreceni Egyetem Informatikai Karának őszi rendezvénye a középiskolásokat is várja.
Karrierépítés az informatikában
A tanulási módszertantól a gyakornoki programokon át a próbainterjúkig az informatikusi pálya minden állomásához segítséget kapnak a hallgatók a 19. Informatikai Szakmai Napokon, október 29-én és 30-án a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Közösen a kutatáshasznosításért
A Debreceni Egyetem és hat másik hazai felsőoktatási intézmény részvételével alakult meg az Egyetemi Technológia- és Tudástranszfer Fórum, mely az egyetemeken zajló kutatáshasznosítási és innovációs folyamatok erősítését tűzte ki célul.
Elismerések október 23-án
Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet mezőgazdasági technikusa, Bosnyák Imre. A Kossuth Gyakorló intézményvezető-helyettesét, Kiss Gabriellát pedig Debrecen városa Hatvani-díjjal jutalmazta.
Munkahelyi stressz a Science Café-ban
„Stressz és kiégés – Testi és lelki egészség a munka világában” címmel Kiss Tamás háziorvos, a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola PhD-hallgatója tart előadást a Science Café soron következő rendezvényén.
Történelmi elismerés
Rangos nemzetközi tudós társaság, az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens választotta tagjai sorába Pósán László történészt, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének docensét az október 8-10. között Velencében rendezett konferenciáján.