14 jan
Téged is vár a BTK!
A leggazdagabb képzési palettával, magas szintű és széles körű szolgáltatásokkal – tehetséggondozási programmal, külföldi tanulmányi, nyelvtanulási, sportolási és kulturális lehetőségekkel – várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem egyik legpatinásabb kara, a Bölcsészettudományi Kar.
11 jan
Az udvarlástól az utódgondozásig
Az ivari szerepek evolúciójának új kutatási irányai címmel pénteken megkezdődött a II. Élvonal Konferencia. A partimadarak szociális viselkedésével foglalkozó nemzetközi kutatási programhoz kapcsolódó rendezvényre a világ minden tájáról érkeztek kutatók.
10 jan
DE ÁJK: a biztos jövő
Nemzetközi oktatógárda, 97 százalékos elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakminisztériumi ösztöndíj, számos szakirányú, köztük az új fogyasztóvédelmi szakjogász továbbképzés. Jelentkezz a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
09 jan
Világszínvonalú fogorvosképzés
A harmadik évezred innovatív eljárásait és a legmodernebb fogászati eszközök használatát sajátíthatják el a leendő fogorvostan-hallgatók a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar 10 féléves osztatlan mesterképzése világszínvonalú szaktudást nyújt.
07 jan
Felvételi 2019
Mérnöktanár, kulturális mediáció, romológia, lótenyésztő, lovassport szervező és agrármérnöki duális formában - a Debreceni Egyetem hazánkban az egyik legszélesebb képzési kínálattal, 168 szakkal, köztük 5 új képzéssel várja a jelentkezőket. Elindult a 2019. évi általános felvételi eljárás.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
MNB-elnök az egyetemen, szakmai versenyek, kitüntetések, TörDElő és adventi flashmob – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.
Téli diplomaosztók – videók
Az Általános Orvostudományi Kar valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar ünnepségeivel megkezdődött a Debreceni Egyetem téli diplomaosztó-sorozata. Az ünnepségekről felvételt készített a Multimédia és E-learning Technikai Központ.
Új bioanalitikai műszerek
A fehérjetudományokat és a fehérjeanalitikát szolgáló berendezésekkel bővült a Debreceni Egyetem bioanalitikai műszerparkja. A korszerű eszközök a fehérjeszintű gyógyszerjelöltek molekuláris és sejtszintű vizsgálatát teszik lehetővé.
DESzínház a nemzetközi siker útján
A Debreceni Egyetemi Színház Vígkarma Társulata képviseli Magyarországot a 2019-es kanadai világtalálkozón, amelyet a legsikeresebb amatőr színházakat egyesítő világszervezet rendez.
Határtalan tudás
A nagy sikerrel működő mezőgazdasági mérnök alapszak után vidékfejlesztési agrármérnök képzést is indít a Debreceni Egyetem a Partium Keresztény Egyetemen, várhatóan 2019 szeptemberében. A részleteket workshopon vitatták meg a két intézmény oktatói.