MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
Emlék és tisztelgés
A Béres András Emlékév programjainak zárásaként a néprajzkutató munkásságát felidéző emlékülést rendezett pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajzi Tanszéke.
Zenés Science Café
„A zene fejlődése kezdetektől napjainkig” címmel hallhatnak előadást az érdeklődők az egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café évzáró rendezvényén szerdán.
Kínai delegáció járt az egyetemen
A dél-kínai Guangxi tartomány és a Guangxi University of Finance and Economics (GUFE) képviselői szerdán és csütörtökön szakmai előadásokon, egyeztetéseken vettek részt és együttműködési megállapodást is kötöttek a Debreceni Egyetemmel.
Közösen az európai kutatásokért
Az európai tudományegyetemek stratégiai szövetsége, a CARPE-hálózat képviselőit látta vendégül kétnapos workshop keretében a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, valamint a Szociológia és Szociálpolitika Tanszék.
Ünnepi ülés a BTK-n
Kari kitüntetéseket és címzetes egyetemi docensi címet adtak át a Bölcsészettudományi Kar ünnepi ülésén csütörtökön a Főépület Aulájában. A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából tartott rendezvényen a kar új professzorai is megtartották bemutatkozó előadásukat.
Rektori interjú a Kossuth Rádióban
A Debreceni Egyetem fejlődéséről, a Richter Gyógyszergyár Debrecenbe érkezésében vállalt szerepéről, az egyetemi tanári kinevezések változó feltételeiről is beszélt Szilvássy Zoltán a Kossuth Rádió Az este című műsorában. A rektor Ferencz Orsolya, űrkutatásért felelős miniszteri biztos vendége volt.
Hatékony segítség a karrierépítéshez
Előadásokkal és standokkal várták a hallgatókat a Természettudományi és Technológiai Kar ipari partnerei a TTK Szakmai Napján. Több száz diák szerzett első kézből információt a vállalatok tevékenységéről és leendő munkavállalóikkal szembeni elvárásokról.
Hiánypótló kötet a gyepterületekről
A Debreceni Egyetem és az MTA Lendület Kutatócsoportjának eredményei jelentősen hozzájárultak a közelmúltban megjelent, a világ gyeptípusait regionális bontásban bemutató tanulmánykötet elkészítéséhez.
Lakatlan szigeten az agráros kutató
Egyedüli magyarként a Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézetének vezetője, Radócz László is részt vett abban a nemzetközi expedícióban, amely a Ducie korallsziget természeti környezetének átalakulását vizsgálta. A csendes-óceáni szigeten 10 éve járt utoljára tudományos kutatócsoport.